Final Maçında Zehra, Ebrar ve Vargas Altında Ezilen Boskovic İntikam Yeminleri Etmeye Başlamış!

2023 CEV Avrupa Şampiyonası’nda finale kadar büyük bir başarıyla gelen A Milli Kadın Voleybol Takımımız, finaldeki performansıyla da şampiyon olarak adını altın harflerle tarihe kazıdı. Sırbistan’a karşı mücadele eden Filenin Sultanları, Sırbistan millî takımının en dikkat çeken isimlerinden Tijana Boskovic’in rüyalarına giriyor!

2023 CEV Avrupa Şampiyonası’nın galibi A Milli Kadın Voleybol Takımımız oldu.

Skoru 3-2 biten maç resmen kıyasıya bir rekabetin pençesinde geçti. Türkiye voleybol tarihinde aldığımız ilk Avrupa şampiyonluğu alınana kadar, Filenin Sultanları bizi soluksuz bıraktı.

Geçtiğimiz yıllarda finalin adı olarak görülen ve daha önce şampiyonlukları kazanan Sırbistan, bu yıl şampiyon olamasa da finalist olarak sahaya veda etti.

Daha önce 2017’de Hollanda’yı, 2019 yılında ise yine Türkiye’yi mağlup ederek şampiyon olan Sırbistan, 2021’de ise İtalya’ya karşı kaybetmişti.

2023 CEV Avrupa Şampiyonası finaline A Milliler arasından damgasını vuran üç isim ise Ebrar, Zehra ve tabii ki Vargas oldu.

Zehra’nın inanılmaz blokları ve servisleri, Ebrar’ın anlatılamayacak çevikliği ve smaçları, Vargas’ın tüm maçı sanki kendi yönlendiriyormuşçasına yaşadığı hırsı finale damga vurdu. 41 sayıyla Sırbistan’a karşı en büyük üstünlüğümüzü sağlayan Vargas, ‘Maşallah’ dedirtti.

Biz “maşallah” dedik demesine ama Boskovic ve Sırbistan için durumlar pek öyle ilerlememiş belli ki…

Sırp basınında şampiyonanın finaline dair haberler çıkmaya devam ederken, son açıklama Sırpların yıldızı Boskovic tarafından yapıldı. Bu arada bilmiyorsanız yeniden hatırlatmış olalım; henüz 12 yaşında Galatasaray’ın dikkatini çeken ve yaptıkları antrenmandan sonra transfer teklifi götürülen Boskovic’in babası buna izin vermez. Çünkü kulüp yöneticileri Boskovic’in Türk vatandaşlığı alıp milli takımda oynamasını teklif eder. Fakat voleybolcunun babası, kızının yalnızca Sırbistan milli takımında oynamasını kabul edeceğini söyleyip ülkesine geri döner.

Geçmişi de hesaba katınca Boskovic’in şu an intikam arzusuyla yanıp tutuşuyor olması garip gelmiyor tabii…

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Türkiye karşısında yenilen Sırbistan Milli Takımı’nı tebrik ederken Filenin Sultanları’nı hedef alarak bir de Vargas ve Ebrar Karakurt hakkında ithamlarda bulunmuş.

‘Senin Vargas’tan daha iyi olduğunu hepimiz biliyoruz. Vargas ve Karakurt Sırbistan’a karşı daha çok kutlama yapamayacak. Çünkü Paris’te işler farklı olacak.’

Boskovic ise basınla konuşurken final maçı için “Türkiye’den intikam alacaklarını” söylemiş.

‘Yaraları onarmak için fazla zamanımız olmadı, mutlu ve gururluyum çünkü sonuna kadar savaştık. Hayranlarımızdan, ailelerimizden ve arkadaşlarımızdan gelen yorumların olumlu olması çok yardımcı oluyor. Altın istiyorduk ama son yıllarda çoğunlukla en parlak ödülleri kazandık. Bu sefer de onu istiyorduk ama o maçta Türkiye daha iyiydi. Umarım gelecek yıl onun intikamını alırız.’

Ebrar’ın da daha önce dediği gibi; en büyük müsünüz bilmem ama çok büyüksünüz kızlar!❤️

Siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda buluşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x