Gazze’de paraşütü açılmayan yardım pakedi sivillerin üzerine düştü… Ölü ve yaralılar var

Gazze Şeridi’nde İsrail, sivil halka karşı katliamlarını sürdürüyor. Abluka nedeniyle Gazze halkı ise açlık tehlikesi ile karşı karşıya. Bölge halkına havadan yardım konteynerleri atılırken, paraşütü açılmayan bir yardım pakedi faicaya neden oldu.

CBCNews’in Hamaslı yetkililerden edindiği bilgiye göre havadan atılan bir yardım konteynerinin paraşütü açılmadı. Yardım pakedini bekleyen 5 sivil de konteynerin altında kalarak feci şekilde hayatını haybetti. Olay, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde bulunan Al-Shati kampında meydana geldi. 2’si çocuk toplam 5 kişinin hayatını kaybettiği olayda 11 kişinin de yaralandığı bildirildi. Yaralıların yaşlarının 30 ila 50 arasında değiştiği kaydedildi.

2,3 MİLYON İNSAN KITLIKLA KARŞI KARŞIYA 

Sosyal medyada yayınlanan videoda, paraşütlerle asılı duran büyük bir yardım paketi kümesinin gökyüzünde sürüklendiği, ancak paraşütü tam olarak açılmamış bir paketin diğerlerinden çok daha hızlı düştüğü görülüyor. Gazze’deki insani durum her geçen gün daha da kötüleşirken İsrail bölgeye yardım girişine izin vermiyor. Çeşitli ülkeler ise açlık tehlikesi ile boğuşan sivil halka havadan gıda ulaştırmaya çalışıyor. 

Birleşmiş Milletler, Gazze’nin yaklaşık 2,3 milyon sakini arasında yaygın bir kıtlık olduğu konusunda uyarıda bulundu. ABD ise havadan yapılan yardımların yetersiz kaldığı konusunda itirafta bulundu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x