‘Gurbetçi Şaban’ Filmi Gerçek Oldu! Almanya’yı Ayağa Kaldıran Olay: 24 Çocuğu İçin 1.5 Milyon Euro Yardım Alıyor

Almanya’da yaşayan Jonathan A. adlı Nijeryalı adam ülkeyi karıştırdı. Kağıt üzerinde 24 çocuğu olan ve birçoğunun annesini bile tanımayan Jonathan’a Almanya hükümeti tarafından çocukları için yılda 1.5 milyon euro ödeniyor.

Adeta bir milyoner olan Jonathan, milyonluk arabalarla Afrika’da geziyor, krallar gibi yaşıyor.

Nijeryalı Jonathan’ın çocuklarından birkaçı dışında hiçbiri kendisinin değil. Jonathan bu sayede ayda 120 bin euro alıyor. Almanya’yı karıştıran olay akıllara başrolünde Kemal Sunal’ın olduğu Gurbetçi Şaban filmini akıllara getirdi.

GURBETÇİ ŞABAN FİLMİ KONUSU

Şaban Yıldız, saf, gariban bir köylüdür. Ancak kurnazlık ve ciddiyetsizlik yapmadan duramamaktadır. Şaban, Almanya’nın Köln şehrine iş bulmak için gider ve çalışma izni olmayan Türkleri sağlıksız ortamlarda çalıştıran ve aşağılayan gaddar bir Alman patronun eline düşer. Ayrıca kendisi gibi Almanya yolcusu iken otobüste tanıştığı Bahar’a âşık olmuş ve Bahar’la aynı fabrikada çalışmaktadırlar. Daha sonra Alman patronun uyguladığı zorbalık ve haksızlıklar karşısında bir şeyler yapmaya karar verir. Yaptığı akıllıca bir planla önce Alman devletinden çocuk yardımı alarak kendisine bir iş kurar. Zaman içinde tüm yeteneklerini sergilemeye başlayan Şaban, işçilikten zengin bir hayata doğru yükselmeye başlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x