Leicester City Yunus Akgün’ü böyle duyurdu

Galatasaray, Yunus Akgün’ün Leicester City’ye kiralandığını duyurdu.

Galatasaray, Yunus Akgün’ün Championship ekiplerinden Leicester City’ye şarta bağlı zorunlu satın alma opsiyonu ile kiralandığını açıkladı.

Sarı kırmızılılar, transferi Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bildirdi.

Yapılan açıklamada, “Profesyonel futbolcumuz Yunus Akgün’ün 2023-2024 sezonu için şarta bağlı zorunlu satın alma opsiyonu ile geçici transferi konusunda Leicester City Football Club Limited ile anlaşmaya varılmıştır. Yapılan anlaşmaya göre Leicester City Football Club Limited, şirketimize 500.000 euro geçici transfer bedeli ödeyecektir. Futbolcunun şarta bağlı transfer bedeli 9.000.000 eurodur. Ayrıca, Leicester City Football Club Limited‘e futbolcunun transferinin gerçekleşmesi ve ileride üçüncü bir kulübe transfer olması durumunda satış bedeli kârının %15’i şirketimize ödenecektir.” ifadeleri yer aldı.

YUNUS AKGÜN KİMDİR

7 Temmuz 2000 yılında İstanbul Küçükçekmece’de doğan Yunus Akgün, futbola Kosova Güçspor’da başladı. Scout keşfiyle 2011 yılında Galatasaray’a katıldı. Galatasaray’ın birçok yaş kategorisinde görev alan Yunus Akgün, 2018 senesinde Galatasaray ile profesyonel sözleşme imzaladı.

2019-20 sezonunda Galatasaray A takımında 7 maça çıkan genç kanat, 1 defa ağları havalandırdı. Bir sonraki sezon Adana Demirspor’a kiralanan Yunus, takımıyla birlikte Süper Lig’e yükselme başarısı gösterdi. ‘Mavi Şimşekler’ ile 32 maçta görev yapan Yunus Akgün, 7 gol ve 1 asist üretti.

2021-22 sezonu öncesi yeniden sarı-kırmızılılara dönen 21 yaşındaki oyuncu, bir kez daha Adana Demirspor’a kiralık olarak katıldı. Yunus 2021-22 sezonunda Adana Demirspor’da 39 maçta 9 gol, 17 asistlik katkı sağladı.

23 yaşındaki oyuncu geçen sezon Galatasaray’da Süper Lig şampiyonluğu yaşarken 28 maçta oynadı ve 1 gol, 4 asistlik performans sergiledi.


One thought on “Leicester City Yunus Akgün’ü böyle duyurdu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x