Saadet Partili Birol Aydın: Yoğun saatlerde ‘Pembe Metrobüs’ olacak

Saadet Partisi Ümraniye İlçe Başkanlığı, aday tanıtım programı düzenledi.

DHA’nın haberine göre, partinin Ümraniye Belediye Başkan Adayı Yakup Kasımay’ın projelerini tanıttığı programa İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Birol Aydın da katıldı.

Toplantıdaki konuşmasına Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan’ı anarak başlayan Birol Aydın, “Erbakan hocamızın vefatının 13’üncü yılındayız. Kendilerini rahmetle, minnetle, hasretle yad ediyorum. Mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

‘İSTANBULLU DURUMDAN DA KURUM’DAN DA MEMNUN DEĞİL’

Yaklaşık 1 aydır seçim çalışması yürüttüğünü söyleyen Aydın, “Gördüğümüz bir tablo var: İstanbullu, şu ya da bu partili fark etmez. Durumdan da Kurum’dan da memnun değil. Bizim şu ya da bu partiyle, şu ya da bu adayla alıp veremediğimiz bir şey yok. Bugünün İstanbul’u bizim alıştığımız ya da alışacağımız bir İstanbul değildir. Biz bugünün İstanbul’un bugünkü haline alışmadık, alışmayacağız” dedi.

“Bizim dışımızdaki adaylar ya da siyasi partilerle en temel farkımız, diğer partiler ve adaylar bugünkü İstanbul’un keşmekeşliğine İstanbulluyu hazırlıyor, kanıksatıyor. Biz kanıksamayacağız” diyen Aydın, “Bu İstanbul, bugünkü hal sürdürülebilir bir hal değildir. Diğer adaylar birtakım projeler, vaatlerde bulunuyor. Bütün bu vaatler ve projeler bugünkü hale insanımızı kanıksatır yapabilmek içindir. Oysa biz başka bir İstanbul diyoruz. İstanbul’da daha iyi bir yaşam diyoruz” şeklinde konuştu.

‘İNSANLARIMIZ İSTANBUL’DA YORGUN, KAYGILI, ENDİŞELİ’

‘Milli Görüş belediyeciliği” vurgusu yapan Birol Aydın, şöyle devam etti:

“İnsanlarımız İstanbul’da yorgundur, kaygılıdır, endişelidir. Hatta küskündür. Topyekün İstanbul’u ayağa kaldırmak için insanlarımızla kucaklaşmaya, bu olumsuz tablonun üstesinden gelebileceğinize, onlara inandıralım. Bunun da yolu Milli Görüş belediyeciliğidir. Milli Görüş belediyeciliği dosdoğru iş yapmaktır. İstanbul’umuzda maalesef dünden bugüne bazı doğru işler yanlış yapılıyor, bazı yanlış işler de doğru yapılıyor. Ne demek istediğini ifade edebilmek için sadece iki örnek vermek istiyorum. İşte yanı başınızda Fikirtepe kentsel dönüşüm, gerekliydi ve burası için elzemdi. Bu doğru bir iştir. Ama bugünkü ortaya çıkan tablo yanlıştır. Betona, binaya ve hak sahiplerine büyük bir külfet yüklenerek orada bir ucube yükseldi. Bu yanlıştır. Doğru iş yanlış yapıldı.”

‘0-2 YAŞ ÇOCUĞU OLANLARA İNDİRİMLİ DOĞAL GAZ VERECEĞİZ’

Vaatlerini anlatan Aydın, “Saadet Partisi olarak çalışmalarımızı ve hedeflerimizi iki kategoriye ayırdık. Biri acil yapılacaklar, ikincisi kalıcı yapılacaklar. İstanbul’umuzdaki devlet okullarının çoğunda on binlerce evladımız beslenemiyor. Kantinde; simit, çorba, tost ve çay alamıyor. Önce bu çocuklarımızın karnını doyurmak için kantin kart projesini devreye sokacağız ve bütün İstanbul’umuzda ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına bu kartı temin edeceğiz ve çocuklarımız karınlarını doyuracak. 0-2 yaş grubunda çocukları olan ailelerin doğal gazlarının ilk 125 metreküpünü ücretsiz temin edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘İSTANBULLULARI BU ÇİLEDEN KURTARMAMIZ ELZEM’

Toplu ulaşımda yaşanan sorunlara da değinen Birol Aydın, “Metrobüs dediğimiz bir projeyi mutlaka ve muhakkak devreye sokacağız. Özellikle İstanbul’umuzda ulaşımın, toplu taşımanın en yoğun olduğu saatlerde balık istifi yolculuklar yapılmaktadır. Bütün İstanbulluları bu çileden kurtarmamız elzemdir. Ama kalıcı çözümü ortaya koyana kadar hürmete en layık 65 yaş üstü büyüklerimizi, engellilerimizi ve kadınlarımızı bu çileden çekip çıkaracağız. Onlar için o saatlerde özellikle alternatif bir ulaşım imkanı sağlayacağız. Bunun adı ‘Pembe Metrobüs’tür” dedi.

’35 BİN TAKSİYİ DEVREYE SOKACAĞIZ’

Taksi konusunda bir şirket kurarak yeni taksileri hizmete sunacaklarını vadeden Aydın, “Yine İstanbul’umuzda kangrene dönüşmüş hatta siyasallaşmış bir mevzu var, taksi meselesi. 16 milyon insanımızı konforlu yolculuktan mahrum bırakmayacağız. Kaliteli taksi ve taksici meselesini, ‘Taksi A.Ş’yi devreye sokarak İstanbul’umuza hizmet etmiş olacağız. Biz Saadet Partisi’yiz. Çoban kurttan şikayet eder mi? Mutlaka ve muhakkak İstanbul’un iradesini ortaya çıkaracağız ve 35 bin taksiyi devreye sokacağız” diye konuştu.

‘KALICI ÇÖZÜM NÜFUSUN 7-10 MİLYONA DÜŞMESİ’

Sorunların çözümü için İstanbul’un nüfusunun düşürülmesi gerektiğini dile getiren Aydın, “İstanbul’un en kalıcı çözümü nedir derseniz, en doğru, dosdoğru çözümü nedir derseniz o da İstanbul’un nüfusunun azaltılmasıdır. İstanbul’un nüfusunun 7 ile 10 milyona çekeceğiz. Bunu bizden başkası söyleyemez. Çünkü bizden başkası bunu gerçekleştiremez. Arkadaşlar, biz İstanbul’a. müteahhit seçmeyeceğiz. Belediye başkanı seçeceğiz. Marka bir şehir, kaliteli bir şehir oluşturacağız. Bir vizyonu olan şehir oluşturacağız” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x