“Takvimlerinizi İşaretleyin” Bitcoin ETF Onayları Gelecek!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, son bir gelişmede, Franklin/Hashdex Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) ertelenmesine karar verdi. SEC’in bu kararı yatırımcılar ve sektör uzmanları arasında şaşkınlık yarattı. Tipik olarak, Bitcoin ETF onaylarında düzenleyici süreçlerle ilgili gecikmeler hayal kırıklığı yaratıyor. Ancak bu durumda, olağan hareket tarzından sapma olumlu bir sinyal olarak yorumlanıyor.

Bitcoin ETF onayları bu tarihler arasında mı gelecek?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, dev kurumsal şirketler spot Bitcoin ETF için SEC’e başvuru yaptı. Bu da ETF’lerin onay alacağına olan inancı artırdı. Piyasa gözlemcileri, SEC’in teklifin kapsamlı bir şekilde incelenmesini sağlamak için dikkatli ve kasıtlı bir yaklaşım benimsediğine inanıyor. Bu da hızla gelişen kripto para dünyasıyla ilgilenme isteğine işaret ediyor. Tecrübeli gazeteci James Seyffart, olası Bitcoin ETF onayı için bir tarih aralığını işaret ediyor:

Pencere resmi olarak 5 Ocak ile 10 Ocak arasında. Bu da potansiyel onay emirlerinin 8 Ocak Pazartesi, 9 Ocak Salı ya da 10 Ocak Çarşamba günü geleceği anlamına geliyor. Takvimlerinizi işaretleyin.

Franklin/Hashdex Bitcoin ETF’si için yorum dönemi 5 Ocak’ta sona erecek. Ayrıca, son tarihe kadar olan haftalarda yoğun bir odaklanma yaratacak. Uzmanlara göre, kamuoyu görüşü için uzatılan bu süre SEC’e çeşitli paydaşlardan değerli bilgiler sağlayacak. İlginç bir şekilde, bu gecikme kripto para birimi alanında bir başka önemli son tarihin ortasında geliyor. Ünlü yatırımcı Cathie Wood’un yönettiği ARK Invest, Bitcoin ETF başvurusunu 10 Ocak’ta yapacak. Bu iki son tarihin yakınlığı, birden fazla ETF teklifi için değerlendirme sürecini kolaylaştırmayı amaçlayan SEC içinde stratejik koordinasyona işaret ediyor.

ETF onayı hakkında daha fazla bilgi

Düzenleyici kurumlar sağlam bir çerçeve oluşturma göreviyle boğuşuyor. SEC’in Franklin/Hashdex Bitcoin ETF’sini erteleme kararı, yaklaşan ARK Invest son tarihi ile birleşti. Dolayısıyla, kripto para yatırımlarının geleceğini şekillendirmede düzenleyiciler tarafından benimsenen titiz yaklaşımın altını çiziyor. Yatırımcılar şimdi, düzenleyici ortamdaki potansiyel atılımlar beklentisiyle gelişmeleri yakından izliyor. Bitcoin ETF onay kararının da daha geniş kripto piyasasının yörüngesini önemli ölçüde etkilemesi mümkün.

Bu arada, piyasa hafta sonu güç göstermeye devam ediyor. Lider kripto para Bitcoin, konsolide olduktan sonra yeni bir hamle yaptı. Bu hamlesiyle BTC, 40 bin dolar sınırına yaklaştı. Piyasaya da genel olarak pozitif bir hava hakim. Uzmanlar, olası spot Bitcoin ETF onaylarının, yeni bir boğa piyasasını ateşleyeceğini tahmin ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x