Uzman Görüşü: İşte 10X Potansiyeli Olan 3 Kripto Para!

Lider kripto Bitcoin son günlerde sürekli olarak 42.000 dolar destek bölgesinin üzerindeki konumunu koruyor. Genel kripto para piyasası da şu anda bir konsolidasyon aşamasında. Yatırımcılar, bir boğa koşusu durumunda önemli getiri sağlayabilecek varlıkları dikkatle gözlemliyor. Kripto uzmanı Justinas Baltrusaitis, 100 dolarlık bir yatırımı 1.000 dolara dönüştürme potansiyeline sahip üç kripto para birimini açıklıyor.

İlk sıradaki kripto para: Solana (SOL)

Solana (SOL)’u genellikle “Ethereum (ETH) katili” olarak tanıyoruz. Altcoin, son aylarda öncelikle artan ağ aktivitesiyle beslenen önemli bir büyümeye tanık oldu. Bu, SOL’un FTX borsasının çöküşünden kaynaklanan zorlukların üstesinden gelmesinin ardından geldi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere token geçtiğimiz yıl kayda değer bir artış yaşadı. Bu süreçte 121 doların üzerinde bir yıllık en yüksek seviyeye ulaştı.

Değerdeki son yükseliş, son zamanlarda popülerlik kazanan Solana ağı meme coin’lerine olan talebe dayanıyor. Örneğin, en son meme coin olan WEN, kullanıcılara airdrop’la gitti. Bu airdrop, Solana adreslerinde önemli bir artışa katkı sağladı. Kısmen Ocak’ta en az 10 milyon adres ekledi. Aynı zamanda ağ, kriptoya hazır Saga akıllı telefonun başarısıyla da dikkatleri üzerine çekti. Son gelişmeler, işlem hacmi gibi kilometre taşlarının da işaret ettiği üzere, ağ üzerinde artan satın alma baskısını da gözler önüne seriyor. Ocak ayında işlem hacmi 1 trilyon dolarla son yılların en yüksek seviyesine ulaştı. Ayrıca, 2023 Aralık rakamına göre %30’luk bir büyümeyi temsil etti. Bu artan faaliyet muhtemelen Solana’ya daha önemli bir temel destek sağlayacak. Ayrıca, potansiyel olarak SOL fiyatında bir artışı tetikleyecektir. Dolayısıyla bu, potansiyel olarak 100 dolarlık bir yatırımı önemli getirilere dönüştürebilir. Yazı sırasında kripto para haftalık yaklaşık %0,1 kayıpla 97,51 dolardan işlem görüyordu.

SOL yedi günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

İkinci sırada Chainlink (LINK) var

Chainlink (LINK), akıllı sözleşmeleri ve gerçek dünya verilerini birbirine bağlayan merkezi olmayan oracle hizmetleri sunarak merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründe hayati bir unsur olarak rolünü sağlamlaştırdı. Chainlink’in merkezi olmayan oracle’larının güvenilirliği ve güvenliği, onu çok sayıda Blockchain projesinde önemli bir bileşen olarak konumlandırdı. Ayrıca, LINK token’ının değerinin istikrarlı bir şekilde yükselmesine katkı sağladı.

Son günlerde, LINK kayda değer bir artış yaşadı Bu da LINK piyasasını yeni zirvelere taşıdı. Satın alma baskısındaki bu artış, LINK’in Dogecoin’i geçerek piyasa değerine göre en büyük 10. kripto para birimi haline gelmesiyle sonuçlandı. Şu anda Chainlink, önemli on-chain faaliyetlerin etkisiyle bir sonraki hedef olarak belirlenen 20 dolar işaretiyle yeni fiyat kilometre taşlarına bakıyor. Bu doğrultuda, Santiment’in verileri, daha önce hareketsiz olan cüzdanlarda bir artış olduğunu vurguluyor. Buna göre Chainlink için 5,38 milyar ile en yüksek Tüketilen Yaş artışına yol açtı. Tüketilen Yaş metriği, coinlerin hareketinin bu coinlerin aktif olmadığı gün sayısıyla çarpılmasıyla elde edilir. Ağın dolaşımına geri dönen bu LINK akışı, son dönemdeki yükselişte önemli bir rol oynadı.

Uyuyan kripto para hareketini bağlayın. Kaynak: Santiment

Daha geniş bağlamda, merkezi olmayan finans çözümlerine olan talep arttıkça, Chainlink büyüyen DeFi ekosisteminden faydalanmak için stratejik olarak konumlandırıldı. Bu da onu, cazip bir yatırım haline getiriyor. Yazı sırasında LINK, günlük %7,6’nın üzerinde kazançla 19,53 dolardan işlem görüyordu. Bunun yanında kripto para haftalık grafiğinde yaklaşık %34 artış gördü.

LINK yedi günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Son sıradaki kripto para: Polygon (MATIC)

Polygon (MATIC), Ethereum ağındaki ölçeklenebilirlik zorluklarını etkili bir şekilde ele almasıyla büyük beğeni topladı. Polygon, Ethereum uyumlu Blockchain ağlarının oluşturulmasını ve birbirine bağlanmasını kolaylaştıran bir çerçeve sunarak, merkezi olmayan uygulamaların işlevselliğini ve verimliliğini artırıyor. MATIC, platform popülerlik kazanmaya devam ettikçe önemli bir fiyat artışı gösterdi.

Polygon platformunda aktif olarak geliştirilen çok çeşitli projelerle, MATIC’e yapılacak 100 dolarlık bir yatırım, ağın daha geniş Blockchain ortamında artan öneminden faydalanabilir. Ek olarak kripto para, genel piyasa trendleriyle yakından uyum sağlama konusunda başarılı. Tarihsel eğilimi göz önüne aldığımızda, bir boğa koşusu sırasında potansiyel olarak bir ralli yapması mümkün. Yazı sırasında MATIC haftalık yatay bir seyirle 0,7868 dolardan el değiştiriyordu.

MATIC yedi günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x